Príbehy svadobných fotografií

Ako vznikajú svadobné fotografie? Dá sa urobiť z botanickej záhrady záber ako z divočiny? Prečítajte si, čo sa skrýva za vybranými fotkami a ako fotenie prebieha.

Obrúčky v umývadle

Untitled photo

Pred každou svadbou sa snažím nafotiť aj zaujímavé detaily obrúčok, vyberám si na to rôzne nevšedné miesta. Napríklad tieto prstene som fotil v umývadle pri tečúcej a neskôr pri kvapkajúcej vode.


Samozrejme, keď mi budúci manželia obrúčky dávali, čakali, že im ich aj vrátim :). Preto som s nimi zaobchádzal opatrne a všetko zabezpečil tak, aby mi neskĺzli do odtoku. Mal som málo času, nevesta sa už obliekala, prípravy finišovali a o chvíľu sme mali ísť na svadobné fotenie do prírody. Môj svet sa zúžil len na prstene a umývadlo, snažil som sa nič iné neriešiť. O to viac sa mi páčili výsledné fotografie.

Tajuplná divočina či Botanická záhrada?

Ako vznikajú svadobné fotografie? Dá sa urobiť z botanickej záhrady záber ako z divočiny? Prečítajte si, čo sa skrýva za vybranými fotkami a ako fotenie prebieha.

Botanickú záhradu v Bratislave má väčšina z nás zafixovanú ako pekný parčík s exotickými rastlinami. Všade sú lavičky, chodníky a altánky, ktoré sa už objavili na mnohých svadobných fotografiách.


Niekedy však stačí zmeniť uhol pohľadu a dobre známe miesto sa premení na tajuplnú divočinu. Nevesty sa však nemusia báť - hoci to na fotke nie je vidieť, mladomanželia sa celý čas pohybovali po asfaltovom chodníku a nezašpinili si oblečenie. Okrem toho, pár metrov od seba mali zložené tašky s občerstvením, takže celé fotenie bolo veľmi praktické a príjemné.

Tma v garáži

Untitled photo

Pekné svadobné fotografie nemusia vzniknúť len v prostredí krásnych prírodných scenérií alebo v historických centrách miest. Niekedy stačí aj úplne banálne miesto bez akejkoľvek osobitej atmosféry.


Pri parkovaní auta v podzemných garážach v centre Bratislavy som dostal nápad, ako využiť toto prostredie na vytvorenie intímnej atmosféry osvetlenej iba jedným zdrojom svetla. Problém bol v tom, že neónky v garáži reagovali na pohyb. Pri fotení som sa musel pohybovať veľmi opatrne, aby som nespustil viac svetiel, ako bolo potrebné. Jeden prudší pohyb a razom sa zažalo celé poschodie garáže. Fotenie tiež mohol narušiť príjazd auta, a tak som musel pracovať veľmi rýchlo, no zároveň bez prudkých pohybov. Kombinácia na zbláznenie. Ale podarilo sa a vznikla séria síce neplánovaných, ale o to zaujímavejších fotografií. 

Powered by SmugMug Owner Log In