Záber lesného vrakoviska ocenili na Slovak Press Photo

Článok uverejnený v denníku Pravda.

Fotografia vrakov automobilových veteránov naskladaných na sebe v hustom švédskom lese od fotoreportéra Roberta Hüttnera zabodovala na treťom ročníku súťaže Slovak Press Photo. Porota jej udelila čestné uznanie v kategórii Životné prostredie.

2014 Slovak Press Photo

2014 Slovak Press Photo

čestné uznanie v kategórii životné prostredie

„Tá fotografia na mňa zapôsobila. Žijem v New Yorku, kde vidím šrotoviská bežne. Ale vraky áut medzi stromami, a to ešte v krajine, ktorá je známa citom pre ekológiu, to ma zaujalo,“ ohodnotil snímku člen poroty súťaže Paul Martinka, oceňovaný fotograf slovenského pôvodu, ktorý fotí najmä pre New York Post.


Hüttner lesný cintorín automobilov Kyrkö Bog, ktorý sa nachádza severovýchodne od Malmö, navštívil počas svojej dobrodružnej dovolenky. Z Bratislavy cez Poľsko, Litvu, Lotyšsko, Estónsko prešiel v lete na motorke za mesiac aj celú Škandináviu. Zastávku na vrakovisku si naplánoval vopred. „Už pred cestou som si pozeral nejaké fotky a chcel som vrakovisko vidieť aj naživo. Napokon to prevyšovalo moje očakávania. Keby som však nemal presné súradnice, netrafím. Miesto nie je označené, dostanete sa k nemu, keď prejdete asi 20-kilometrovou štrkovou cestou,“ vysvetľuje fotograf.

Powered by SmugMug Owner Log In